FBP

Hotel Landgoed Hotel Tatenhove Texel

Landgoed Hotel Tatenhove Texel | hotel Texel | Trivago
Landgoed Hotel Tatenhove Texel is een hotel in de regio Texel en kun je direct boeken bij Trivago.
Bekijk beschikbaarheid

Deze accommodatie is momenteel niet beschikbaar.

Landgoed Hotel Tatenhove Texel

Hotel Landgoed Hotel Tatenhove Texel beoordelingen

Van plan om een overnachting te boeken in De Koog? Boek Landgoed Hotel Tatenhove Texel; een rating van en is beschikbaar vanaf . Landgoed Hotel Tatenhove Texel is niet ver van de boot naar Texel en is meteen te reserveren via Trivago.

📍 Adres Landgoed Hotel Tatenhove Texel

Bosrandweg 202, 1796 NK, De Koog, Nederland

FAQ

Wat kost parkeren?

Parkeren in Den Helder kan gratis op de veerhaven van Den Helder (naast de terminal). Lees meer over parkeren in Den Helder of parkeren op Texel.

Hoe lang duurt de overtocht?

De overtocht duurt ongeveer 20 minuten. Vanaf de veerhaven in Den Helder is er ieder uur een afvaart.

Texel Nieuws

Plek Sinterklaasintocht op Texel gewijzigd vanwege onstuimig weer

Het onstuimige weer gooit roet in het eten voor de beoogde aanmeerplek van Sinterklaas op Texel. Op het laatste moment is de locatie gewijzigd.

Boot Texel

Bron (mediastack.com)

Boot Texel

Vogelkijken op Texel is een geliefde activiteit dankzij de strategische ligging op de trekroute van vele vogelsoorten. Het eiland herbergt meer dan 340 verschillende vogelsoorten, waarvan er ongeveer 80 broeden op Texel. De Slufter, De Muy en Het Oog zijn bekende vogelkijkgebieden.

Openbaar vervoer op Texel wordt verzorgd door Texelhopper, een on-demand vervoerssysteem dat alle dorpen en belangrijke locaties met elkaar verbindt. Dit flexibele systeem vervangt de traditionele lijnbussen en kan worden gereserveerd via een app of telefoon.

Boot Texel vervoert naast voetgangers ook auto’s, caravans, motoren en fietsen. Voor autovervoer gelden verschillende tarieven afhankelijk van de lengte van het voertuig. Reserveren wordt sterk aangeraden, vooral tijdens weekenden en vakantieperioden wanneer de vraag hoog is.

De haven ’t Horntje op Texel is volledig ingericht op de ontvangst van veerboten en passagiers. Direct bij de haven bevinden zich faciliteiten zoals een VVV-kantoor, winkels en horecagelegenheden. Ook is er een busstation voor het openbaar vervoer op het eiland en zijn er taxi’s beschikbaar.

Zeehonden spotten is een populaire activiteit op Texel, zowel vanaf het strand als tijdens georganiseerde boottochten. De zeehonden zijn het hele jaar aanwezig rondom het eiland, met name bij de zandbanken en in de havens. De beste kansen zijn tijdens laagwater.

Restaurants op Texel bieden een breed scala aan culinaire ervaringen, van sterrenrestaurants tot gezellige strandtenten. Het eiland staat bekend om zijn verse producten zoals Texelse lamsvlees, lokale kazen en bier van Brouwerij Texels. Veel restaurants werken samen met lokale producenten.

Het hoogseizoen op Texel loopt van mei tot september, met juli en augustus als drukste maanden. In deze periode zijn alle faciliteiten geopend en is er een uitgebreid evenementenprogramma. Het is raadzaam om accommodaties en veerboten ruim van tevoren te reserveren.

Winkelen op Texel kan in alle dorpen, waarbij Den Burg als hoofdplaats het grootste winkelaanbod heeft. Van lokale producten en souvenirs tot mode en kunst. Veel winkels verkopen specifieke Texelse producten zoals kaas, bier en ambachtelijke artikelen.

Gezinnen met kinderen vinden op Texel talloze activiteiten en voorzieningen. Van avontuurlijke speeltuinen en zwembaden tot educatieve boerderijen en kinderactiviteiten in de natuur. Veel accommodaties zijn speciaal ingericht voor gezinnen met kinderen.

De natuur op Texel is uitzonderlijk rijk en gevarieerd door de verschillende landschappen die het eiland kenmerkt. Van de duinen aan de westkant tot de kwelders aan de oostkant, van de bossen rond De Koog tot de polders in het binnenland. Nationaal Park Duinen van Texel beschermt de belangrijkste natuurgebieden.

Texel is het grootste Nederlandse Waddeneiland met een oppervlakte van 170 vierkante kilometer en ongeveer 13.500 inwoners. Het eiland herbergt zeven dorpen: Den Burg, Den Hoorn, De Cocksdorp, De Koog, Oosterend, Oudeschild en De Waal. Elk dorp heeft zijn eigen karakteristieke sfeer en bezienswaardigheden.